Skip to content

Otvorena sezona trekinga i trailova

Tokom protekla dva vikenda otvorena je nova sezona trekinga. Nadamo se da će se situacija sa svim događanjima na otvorenome normalizirati te da ćemo se vratiti brojnim manifestacijama koje su u zadnje dvije godine bile većinom otkazivane. Nakon dvogodišnje stanke uzrokovane pandemijom, u subotu 12. ožujka je na otoku Pašmanu održan Škraping, jedinstvena međunarodna treking utrka po oštrom otočnom kamenju koja spada u vrstu ekstremnih sportova. Utrka je okupila gotovo tisuću sudionika koji su se natjecali u 4 različite kategorije – Light, Active, Challenger i Marathon.

Ekipa Triatlon kluba Zadar na startu Škrapinga

Od naših članova na utrci su nastupili Luka Ivanović (Active-12km), Nina Nekić (Active-12km), Ana Miočić (Challenger-25km), Saša Bačić (Challenger-25km) i najmlađi Matija Ivanović (Light-6km). Ana Miočić je osvojila i ukupno 2. mjesto kod žena s odličnim vremenom 2:44:50 dok je Luka Ivanović zauzeo izvrsno 8. mjesto u muškoj konkurenciji.

Najmlađa ekipa na druženju nakon utrke

Proteklog vikenda je održan i 8. Promina Trail u Drnišu uz sudjelovanje preko 400 natjecatelja. Trčalo se na četiri kružne staze sa startom i ciljem u Drnišu. Savršeno proljetno vrijeme stvorilo je poseban ugođaj na suncem okupanoj Poljani i Promini. Naši predstavnici Ivan Tuta i Josip Bugarija okušali su se na najzahtjevnijoj dionici od 55km uz preko 3.000 metara uspona. Na kraju je Josip Bugarija stigao u cilj u vremenu 8:51:24 (8. mjesto), a Ivan Tuta u vremenu 8:55:20 (10. mjesto). Sve pohvale našim članovima na ovom izuzetnom podvigu.

Start utrka na 39km i 55km – Promina Trail

Više fotografija možete potražiti u galeriji, u nastavku svi rezultati naših predstavnika:

Škraping 2022.
Light – 6km
Matija Ivanović 3:01:58 42. mjesto M

Active – 12km
Luka Ivanović 1:14:19 8. mjesto M
Nina Nekić 1:29:10 5. mjesto Ž

Challenger – 25km
Ana Miočić 2:44:50 2. mjesto Ž
Saša Bačić 2:44:53 18. mjesto M