Skip to content

Mladi zadarski triatlonci nastupili u Preluku

U organizaciji Triatlon kluba Matulji održan je 7. TRIOP triatlon – 3. kolo Hrvatske triatlon lige. Osim za HTL, natjecanje se bodovalo i za Alpe Adria Triatlon Kup. Nastupilo je gotovo 350 triatlonaca iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Austrije, Italije i Slovenije. Sudionici su se natjecali po ekstremnim uvjetima, temperatura je dostizala i 40 stupnjeva na asfaltu na prometnici između Rijeke i Opatije. Prema riječima organizatora, ovo je do sada najveća održana utrka ovog tipa na području Kvarnera. Triatlon klub Zadar predstavljalo je ukupno 23 natjecatelja, od kojih je gotovo pola nastupilo na supersprint natjecanju.

Ekspedicija Triatlon kuba Zadar u Preluku

Dan su otvorili najmlađi uzrasti u dobi do 11 godina na utrci akvatlona. Mlađi su imali dionicu od 50 metara plivanja i 500 metara trčanja, dok su stariji nastupali na 100 metara plivanje te 1 kilometar trčanja. Borna Babin nastupio je u kategoriji U7 te osvojio 4. mjesto, dok je Vito Gobin bio 3. u kategoriji U9. Mareta Štulina osvojila je odlično 2. mjesto u kategoriji U11 nakon što je odradila izvrsnu trkačku dionicu. Na utrci mini akvatlona nastupilo je 9 naših članova.

Vito, Noa i Matija nakon odrađene utrke

Najbrojnija zadarska skupina bila je ona kadetska. Njih čak 11 natjecalo se na supersprint utrci. Dionicu od 375 metara plivanja, 10 km vožnje biciklom i 2 kilometra trčanja morali su savladati usred dana. Naime, start muške utrke je bio u 12.30 dok su cure krenule u 13.20 tako je temperatura dosezala i 40 stupnjeva na trkačkoj dionici. Organizatori su se dobro pripremili pa su postavili čak i tuš na trkačkom okretu koji je poslužio za rashlađivanje.

Luka Ivanović na izlasku s plivačkog segmenta

Zadnji su na red, kao i uvijek, došli seniori. Iako je start bio iza 15 sati, uvjeti na stazi i dalje su bili ekstremni. Na startu muške utrke bilo je preko 120 triatlonaca što nije čest slučaj na utrkama Hrvatske triatlon lige. Nastupila su 3 člana Triatlon kluba Zadar od kojih je, očekivano, najbolji bio Ivan Gobin. Zauzeo je ukupno 20. mjesto te 1. mjesto u kategoriji M40.

Ivan Gobin na silasku s bicikla

Pohvale svim sudionicima na nastupu u ovakvim ekstremnim uvjetima kao i njihovim trenerima koji su ih spremili za to. U kalendaru natjecanja sada slijedi jedna mala duža pauza. Sljedeće kolo Hrvatske triatlon lige održava se 21.08. u Splitu. Do tada svim mladim triatloncima želimo da uživaju u ljetu, malo odmore te budu spremni za daljnje treninge i natjecanja. U nastavku pogledajte fotogaleriju iz Preluka (foto: Triatlon klub Matulji).