Skip to content

HTL finale: Vito Gobin brončani, Luka Ivanović peti

U subotu je u Zagrebu na Jarunu održano finale Hrvatske triatlon lige koje je ujedno bilo i Prvenstvo Hrvatske. Nastupilo je preko 200 natjecatelja iz 15 klubova u svim disciplinama. Vrijeme je bilo sunčano i vruće te su svi imali gotovo idealne uvjete na ravnoj stazi oko Jaruna. Nastupilo je ukupno 13 natjecatelja iz Triatlon kluba Zadar.

Vito Gobin treći na Prvenstvu Hrvatske u akvatlonu

Najmlađi su nastupili prvi. Ova utrka je ujedno bila i Prvenstvo Hrvatske u akvatlonu za najmlađe kategorije. Vito Gobin je u kategoriji U9 osvojio treće mjesto dok je Mareta Štulina bila 4. u kategoriji U11. U ukupnom poretku lige, Matija Ivanović je zauzeo 4. mjesto u kategoriji U9, a Mareta Štulina je završila na odličnom 3. mjestu u kategoriji U11. Treba i napomenuti kako je na kraju cijelog programa održana i tombola sa vrijednim nagradama koje su pripremili organizatori. Jedan od dobitnika bio je i Vito Gobin.

U9 ekipa prije starta

Na supersprint utrci nastupilo je 6 kadeta iz Triatlon kluba Zadar. Utrka je bila dosta brza te je Luka Ivanović zauzeo 5. mjesto. Kod cura, Mila Rukavina je završila na 20. mjestu u kategoriji U15. U ukupnom poretku Hrvatske triatlon lige za ovu sezonu, Luka Ivanović je završio na 5. mjestu u kategoriji U15 a Mila Rukavina na odličnom 10. mjestu u istoj kategoriji kod cura.

Start ženske supersprint utrke

Za kraj dana održana je sprint utrka na kojoj je nastupilo preko 100 natjecateljica i natjecatelja. U samoj utrci dominirali su juniori. Iz Triatlon kluba Zadar od seniora je nastupio samo Stipe Stagličić koji je zauzeo 4. mjesto u kategoriji M30. U ukupnom poretku lige Ivan Gobin je zauzeo 3. mjesto u kategoriji M40 bez nastupa na zadnjem finalnom kolu koje bi mu zasigurno donijelo i prvo mjesto u ukupnom poretku.

Ovo kolo je ujedno bilo i posljednje kolo Hrvatske triatlon lige te je označilo i kraj natjecateljske sezone na kratkim dionicama. Sve rezultate možete pogledati ovdje. Sljedeće na rasporedu su duži triatloni – Triathlon Long Island – Dugi otok (17.09.) i ZadarHalf Triathlon – Punta Skala (01.10.) na kojima će zasigurno nastupiti nekoliko seniora iz našeg kluba. U nastavku pogledajte fotogaleriju sa natjecanja te sve rezultate naših članova kao i ukupne rezultate po kategorijama u Hrvatskoj triatlon ligi.